Холдинг Фірташа планує виробити 1,5 млн тонн добрив до весняної посівної

Холдинг Фірташа планує виробити 1,5 млн тонн добрив до весняної посівної

На складах підприємств зберігається більш 400 тис. тонн добрив, готових до відвантаження.

Холдинг Фірташа планує виробити 1,5 млн тонн добрив до весняної посівної

Заводи холдингу Ostchem, що входить в Group DF Дмитра Фірташа, планують виробити 1,5 млн т добрив до весняної посівної, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“За станом на 30 листопада 2018 року на складах підприємств зберігається більш 400 тис. тонн добрив, готових до відвантаження. До весняної посівної 2019 року ми плануємо виробити ще як мінімум 1,5 млн тонн. За нашими оцінками, цієї кількості буде достатньо для задоволення потреб вітчизняного ринку в добривах”, — заявив GR директор Group DF Ігор Гольченко.

За його словами, заводи готові наростити обсяги виробництва до 2 млн тонн, якщо попит на продукцію збільшиться.

Крім того, І.Гольченко зазначив, що компанія відмовилася від судового розгляду про підвищення антидемпінгових мит на російські азотні добрива.

“Рішення апеляційного адміністративного суду, прийняте 27 листопада 2018 року, ніяк не вплинуло на дію існуючих антидемпінгових мит на карбамід та КАС, походженням з РФ. Антидемпінгові мита на азотні добрива російських виробників залишаються на попередньому рівні — 31,84%, встановленому в 2017 році”, — розповів GR директор Group DF.

Він пояснив, що підвищення мит було б ефективним у 2017 році, тоді як зараз воно призведе до непотрібного ажіотажу і спекуляції на цінах в період сезону весняної посівної.

“Розмір навіть збільшених демпінгових мит після останнього підвищення ціни на газ не зробить жодного ефекту на припинення демпінгового імпорту з РФ. Тому ми добровільно відмовилися від продовження судового розгляду і відкликали свій позов”, — додав І.Гольченко.

Як повідомила Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), 27 листопада 2018 Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження і визнав недійсним рішення судді Аблова про те, що для визначення собівартості товару та антидемпінгової маржі необхідно “враховувати ціни на газ не в Україні, а в Німеччині”.

“Ми з самого початку говорили, що введення заборонних мит і ембарго на імпорт російських азотних добрив не тільки незаконно, але й безглуздо … Наші хімічні підприємства продовжують простоювати, а місце росіян на українському ринку займають постачальники з інших країн”, — зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, асоціація також очікує розгляду в суді рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі МЕРТ, яка в грудні 2016 року підвищила антидемпінгові мита на азотні добрива з РФ з 4,19% до 31,84%.