Кернел отримав кредит в $250 млн на будівництво заводу та портового термінала

Кернел отримав кредит в $250 млн на будівництво заводу та портового термінала

Кредит надав Європейський інвестиційний банк.

Кернел отримав кредит в $250 млн на будівництво заводу та портового термінала

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав аграрній групі “Кернел” довгострокове фінансування в розмірі $ 250 млн для покриття капітальних витрат на 2019 фінансовий рік (почався з 1 липня 2018 року).

Повідомлення “Кернел” на Варшавській фондовій біржі передає Інтерфакс-Україна.

“Фінансування буде використовуватися компанією для модернізації існуючих олієпереробних заводів і будівництва нового в Західній Україні, будівництва сховищ зерна і терміналу з обробки та зберігання зерна, розташованого в порту “Чорноморськ “, — уточнюється в повідомленні компанії.

Проект по розширенню бізнесу складається з двох зернових силосів для зберігання зерна, терміналу з переробки і зберігання зерна в Чорноморському порту, п’яти ТЕЦ і заводу з переробки насіння соняшнику. Загальна вартість проекту — близько $519 млн.

“Кернел” планує в 2021 році запустити завод з переробки олійних в Старокостянтинівському районі Хмельницької області потужністю 1 млн тонн на рік з теплоелектроцентраллю потужністю 22 МВт на соняшниковому лушпинні. Також компанія планує до кінця 2020 року уставити аналогічні ТЕЦ на всіх своїх заводах, їх загальна потужність складе 72 МВт.

Крім того, “Кернел” планує в 2019 році ввести в експлуатацію другий для компанії зерновий термінал в Чорноморську TransGrainTerminal потужністю 4 млн тонн зерна в рік.

“Кернел” завершив 2018 фінансовий рік (ФР, липень-2017 — червень-2018) з чистим прибутком в $ 55,95 млн, що в 3,2 рази менше, ніж в 2017 ФР. Виторг за цей період виріс на 10,8% — до $2,403 млрд, EBITDA скоротилася на 30,3%, до $ 222,5 млн.

Довідка

“Кернел” — найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництва, експорт та внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

Земельний банк “Кернел” в Україні становить 550 тис. га.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером “Кернел” через Namsen LTD є Андрій Веревський, який в жовтні-грудні 2017р. збільшив свою частку з 38,13% до 39,47% (32,344 млн акцій). Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), бенефіціаром якої виступає співголова депутатської групи “Відродження” Віталій Хомутиннік, володіє 6,59% акцій “Кернела”.