Вплив воєнного стану в 10 областях України на агропромисловий комплекс був мінімальним.
Про це сказав в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомляє Укрінформ.
“Цьому сприяло два фактори: перший — що бізнесу був одразу доведений чіткий сигнал стосовно того, що жодні обмеження діяльності застосовуватись не будуть. І другий – природне сезонне зменшення активності галузі в грудні, яке пом’якшило для гравців ринку турбулентність, пов’язану із процесом входження в режим воєнного стану”, — сказав Мартинюк.
Він зазначив, що аграрії фіксують певне зростання вартості фрахту та страхових премій суден, які заходять у порти Азова, але це пов’язується із намаганням бізнесу врахувати та упередити дії Російської Федерації.
“Однак, враховуючи завершення періоду активного експорту та невисоку питому вагу портів Азова в перевалці зерна — біля 5%, значних наслідків для обсягів зовнішньої торгівлі та надходження валютної виручки це не несе”, — підкреслив Мартинюк.
Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада ухвалила указ президента про введення воєнного стану в 10 областях терміном на 30 днів. Ця міра була відповіддю на агресивні дії Росії в Керченській протоці, і можливість її застосування почала обговорюватися політиками ще пізно ввечері в неділю, 25 листопада.
Воєнний стан скінчився 26 грудня о 14.00.