Від Хічкока до Лурмана: 5 фільмів про фермерів та їхніх підопічних

Від Хічкока до Лурмана: 5 фільмів про фермерів та їхніх підопічних

Робота на фермі — це не тільки врожаї, покоси, надої. При бажанні в ній можна побачити і романтику, і драматизм

Від Хічкока до Лурмана: 5 фільмів про фермерів та їхніх підопічних

Після підбиття підсумків календарного року аграрії отримали невеликий перепочинок. Тепер у них є можливість не тільки визначитися з очікуваннями на новий рік, а й провести час із сім’єю. Що стосується планів, то, як писав iAgro, основні з них пов’язані з високими врожаями, підтримкою від держави і успіхами в експорті вітчизняної агропродукції. Але в період різдвяних канікул багато сімей бажають відпочивати від справ насущних і проводять час за переглядом улюблених фільмів. Як відомо, кіноіндустрія не оминула своєю увагою і аграрну тематику. iAgro склав добірку з п’яти цікавих, веселих, а іноді і драматичних, але повчальних стрічок про життя фермерів і всього, що його супроводжує.

Рік виходу: 1928

Режисер: Альфред Хічкок

Жанр: драма, комедія, мелодрама

Про що? Удівець, фермер Семюель Світленд видає дочку заміж і залишається абсолютно один. Одного разу, вирішивши змінити цю ситуацію, він просить свою економку допомогти у виборі нової дружини — в якості основних кандидатур розглядалися три самотні сусідки. Але головний герой не врахував однієї пікантної обставини: юна Арамінта шалено закохана в свого господаря і піде на все, щоб очорнити потенційних наречених. Світленд сватається до однієї, другої і третьої, але всюди зазнає невдачі. В серцях він готовий взяти в дружини навіть офіціантку, але і та нехтує пропозицією…

Чому вчить? Витончена комедія на вічну тему «війни статей» в черговий раз показує, як чоловіча самовпевненість терпить фіаско. Отримуючи відмову за відмовою, Світленд нарешті усвідомлює: ідеальна наречена весь цей час була поруч з ним.

Чим примітний? Кінофільм Хічкока — екранізація однойменної п’єси британського драматурга Ідена Філлпоттса. Романтична сільська комедія була характерним жанром для режисера, і він спочатку турбувався, що на екрані буде занадто багато «театральності». Але побоювання виявилися марними. Газета «Санді Графік» 11 березня 1929 року написала буквально наступне: «Екранізувати «Дружину фермера» вартувало хоча б заради того, щоб показати всьому світу краси Девонширу, однак Альфред Хічкок ще й чудово поставив комедію Філлпоттса. Фільм вийшов типово англійським і в той же час привабливим для зарубіжних глядачів».

Рік виходу: 1995

Режисер: Кріс Нунен

Жанр: фентезі, драма, комедія, пригоди, сімейний

Про що? Історія про пригоди маленького незвичайного поросяти. Всі тварини на фермі Хоггетів мають яскраво виражену індивідуальність і спілкуються між собою. При цьому люди ні про що не здогадуються.

Чотириногий малюк, вихований вівчаркою Флай, намагається довести, що свиня годиться не тільки для прикраси різдвяного столу, але здатна виконувати роботу, що вимагає розуму і кмітливості. Порося пробує пасти овець і перемагає в пастушому конкурсі.

Чому вчить? Бейб на відміну від псів, що покусують овець, вміє шанобливо і по-доброму обходитися з дурними вівцями, які відповідають одностайним послухом на його прохання, наприклад, вишикуватися і рівними колонами пройти в загін.

Чим примітний? «Бейб: Чотириногий малюк» отримав нагороду Американської кіноакадемії — «Оскар» — за найкращі візуальні ефекти, при цьому був номінований ще в шести інших категоріях.

Рік виходу: 1999

Режисер: Джон Стівенсон

Жанр: драма

Про що? Тварини відмовляються підкорятися своєму п’яниці-господареві, жорстокому містеру Джонсу, і беруть владу в свої «руки», проголошуючи рівність. Але поступово свині виявляються найголовнішими серед мешканців обори, змусивши інших працювати на себе.

Чому вчить? «Будь-яку революцію задумують романтики, здійснюють — фанатики, а користуються її плодами запеклі негідники». Крилата фраза Томаса Карлейля в черговий раз з успіхом проілюстрована однойменною книгою Джорджа Оруелла, яка і стала основою для фільму. Образи людей в картині теж не відрізняються особливою привабливістю, симпатію викликають хіба що коні і собаки.

Чим примітний? Чергова екранізація знаменитої повісті-антиутопії Джорджа Оруелла поставлена ​​як ігровий фільм та точно передає настрій книги.

Рік виходу: 2008

Режисер: Баз Лурман

Жанр: Військова драма, мелодрама, пригоди

Про що? Австралія незадовго до початку Другої Світової війни. Англійській аристократці Сарі Ешлі в спадок від загиблого чоловіка дістається величезне ранчо. Але землі і худоба відразу ж стають об’єктом «рейдерського» інтересу сусідів-землевласників. Щоб уберегти своє майно, Сарі доведеться перегнати близько 2 000 голів худоби на нові пасовища, в чому їй допомагає австралійський фермер. На шляху через величезну мляву рівнину на їхню долю випаде безліч випробувань і пригод, а місто Дарвін — мета їхньої подорожі — тим часом вже бомбить японська авіація.

Чому вчить? Відповісти на це питання намагається слоган самої стрічки: «Їх союз непідвладний правилам, їх любов непідвладна долі». Але фільм, перш за все, відкриває багатоплановість перетину особистих і ділових якостей героїв на тлі тих історичних подій, яким судилося змінити долі мільйонів людей по всьому світу. Любов, конкуренція і війна — фактично, вічний сюжет, що бере початок ще з античного епосу.

Чим примітний? Баз Лурман задумував «Австралію» як першу частину своєї історико-епічної трилогії. Два наступних проекти поки заморожені. У головних ролях в «Австралії» знялися відомі актори Ніколь Кідман і Х’ю Джекман, для кожного з яких стрічка виявилася по-своєму знаковою роботою. На етапі підготовки до зйомок творча група довго не могла визначитися з назвою кінострічки, аж поки в листопаді 2006 року Лурман не оголосив в ефірі одного з австралійських радіошоу, що вона буде називатися «Австралія». Іншими варіантами, за його словами, були «Великі Південні землі» (англ. Great Southern Land) і «Далекі низини» (англ. Faraway Downs).

Рік виходу: 2017

Режисер: Юбер Шаруель

Жанр: драма

Про що? 30-річний П’єр займається розведенням молочної худоби. Життя фермера обертається навколо його ферми, сестри-ветеринара і літніх батьків. Незабаром у Франції відбувається епідемія зоонозів, а П’єр зауважує в своїх тварин ознаки хвороби, ліків від якої поки не існує. Герой не може дозволити собі втратити стадо, оскільки тварини — це все, що у нього є. І він готовий на будь-які заходи, щоб їх врятувати.

Чому вчить? Коли знаєш кожне зі своїх тварин на ім’я і ставишся до них, як до друзів, а не як до джерела доходу, це з одного боку, «прокачує» душевну глибину, але з іншого — додає фаталізму будь якій нештатній ситуації.

Чим примітний? «Дрібний фермер» — повнометражний режисерський дебют Юбера Шаруеля. Світова прем’єра фільму відбулася 20 травня 2017 року на 70-му Каннському кінофестивалі. Всього ж стрічка була номінована на понад 10 різних нагород у престижних європейських кіноконкурсах.