Темпи виробництва молока продовжать сповільнюватися в 2019 році

Темпи виробництва молока продовжать сповільнюватися в 2019 році

Також продовжує скорочуватися чисельність поголів’я худоби в Австралії, Європі та США.

Темпи виробництва молока продовжать сповільнюватися в 2019 році

Минулорічне уповільнення світового виробництва молока в найбільших країнах-експортерах триватиме і в 2019.

Такі висновки, виходячи зі звіту Rabobank, зробили аналітики УкрАгроКонсалт.

У звіті говориться, що виробництво молока в третьому кварталі було всього на 0,8% більше, ніж за той же період в 2017 році, і цифри четвертого кварталу свідчать про настільки ж скромний ріст.

«Тривала дія природних явищ вплинула на виробництво молока в Австралії і призупинила зростання в Європі», — відзначає провідний автор звіту Емма Хіггінс, аналітик молочного ринку Rabobank. За її словами, в США також очікується найнижчий з 2013 року річний приріст.

В інших регіонах спостерігаються протилежні тенденції: в Бразилії починаючи з 3 кварталу 2018 спостерігається зростання виробництва молока в результаті “більш помірних витрат на корми та вигідні ціни на молоко”. Аргентина також подолала завищені витрати на виробництво молока і продовжує відновлювати виробництво після невеликих обсягів за останні два роки.

Хіггінс сказала, що провідною країною-виробником молока як і раніше залишається Нова Зеландія, яка встановила в жовтні новий рекорд виробництва.

На думку Хіггінс, з урахуванням різноспрямованих тенденцій, передбачувані обсяги виробництва країн так званої «Великої сімки» в четвертому кварталі 2018 року становлять всього 0,6% в річному обчисленні, що є найнижчим показником з 2016 року. Вона вважає, що ринок очікують складні умови для розширення виробництва.

«Чисельність поголів’я худоби в Австралії, Європі та США продовжує скорочуватися через пом’якшення зростання витрат, і/або подолання впливу невигідних цін на закупівельні ціни на молоко, які будуть зберігатися в першій половині 2019 року», — сказала вона.

Хіггінс вважає, що новозеландські молочні заводи стикаються з більш сильною конкуренцією, намагаючись отримати додаткову землю в користування. Брак ресурсів створить бар’єри для зростання в 2020 році.

Rabobank очікує, що світове виробництво молока в першій половині 2019 року зменшиться, відзначається в звіті. При цьому, хоча виробництво молока буде зростати у другій половині 2019 року, «зростання буде відбуватися лише скромними темпами».