Чиновники США і Китаю, які брали участь в триденних переговорах про торгівлю, змогли зблизити позиції по ряду питань, включаючи торгівлю енергоносіями і сільськогосподарською продукцією, але при цьому в інших сферах залишилося багато невирішених питань.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела.
Переговори спочатку планувалися на два дні, але у вівторок були продовжені ще на день, що ринки визнали ознакою прогресу.
В американській делегації залишилися задоволені перебігом переговорів За словами заступника міністра сільського господарства Теда Маккинні, який входив до складу делегації США, переговори пройшли “досить добре”.
“Поїздка була хорошою для нас”, – додав він. При цьому Т.Маккінні зазначив, що американська делегація зараз завершує переговори в Китаї і повертається в США.
Міністерство закордонних справ КНР пізніше опублікує офіційну заяву за підсумками переговорів, заявив прес-секретар відомства Лю Кан.
Напередодні президент США Дональд Трамп висловив оптимізм щодо торговельних переговорів з Китаєм. “Переговори з Китаєм йдуть дуже добре!” – написав він у своєму мікроблозі в Twitter.
Нагадаємо, американська делегація у Пекіні провела переговори з представниками китайської сторони. Надія на те, що ця зустріч принесе певні плоди, з’явилася після появи інформації про участь в переговорах віце-прем’єра Держради КНР Лю Хе, який очолював попередній раунд переговорів з США.
Вашингтон і Пекін, ймовірно, досягнуть хорошої угоди з торговельних питань, що потребує нагального вирішення, проте домовитися по структурним проблемам буде складніше, заявив міністр торгівлі США Уілбур Росс в інтерв’ю CNBC у понеділок.
На початку грудня голова КНР Сі Цзіньпін і Д.Трамп на зустрічі “на полях” саміту G20 в Аргентині досягли важливих домовленостей щодо стабілізації торговельних відносин між двома країнами. Зокрема, було досягнуто домовленості, що США на 90 днів заморожують введення мита 25% замість нинішньої в 10% на китайські товари вартістю $200 млрд.
Пізніше в січні очікується зустріч Лю Хе з торговим представником США Робертом Лайтхайзером.