Особливо сильно від Brexit може постраждати британське тваринництво

Особливо сильно від Brexit може постраждати британське тваринництво

Найбільш уразливими будуть невеликі вівчарські ферми.

Особливо сильно від Brexit може постраждати британське тваринництво

29 березня 2019 року Великобританія повинна вийти з Євросоюзу. Непідписання з ЄС відповідної угоди про умови та процедури виходу надасть «катастрофічний вплив» на поставки продовольства, в тому числі на тваринництво.

Повідомлення The Guardian з посиланням на лист лідерів агросектору та фермерських союзів до членів британського парламенту передає УкрАгроКонсалт.

У листі йдеться, що непідписання угоди по Brexit може призвести до потрійної загрози: 1) порушення поставок продовольства, 2) зростання цін на продовольство і 3) припинення діяльності фермерів, оскільки ринок ЄС може бути закритий для британських експортерів продовольства на шість місяців.

Прогнозується, що особливо може постраждати тваринництво. У разі «непідписання», 6000 м’ясопереробних підприємств, які експортують в ЄС, повинні будуть пройти індивідуальні перевірки британською владою, які потім повинні бути сертифіковані в Брюсселі. Потім вони будуть перевірені посадовими особами ЄС та передані на затвердження в постійний ветеринарний комітет ЄС. За підрахунками Національної спілки фермерів, це займе шість місяців «при консервативному читанні».

Фактично, це призведе до «ефективного торгового ембарго на експорт британських тварин і продуктів тваринного походження», наголошується в листі. Фермери, які працюють на експорт, зіткнуться з «драконівськими тарифами», розробленими для того, щоб зробити будь-які продукти, не з ЄС, неконкурентоспроможними по відношенню до продуктів ЄС. В результаті ефективний тариф ЄС складе 65% на яловичину, 46% на баранину і 27% на курятину.

Вважається, що найбільш уразливими будуть невеликі вівчарські ферми. Дохід багатьох з них не перевищує £20 тис. на рік. 21% виробленої баранини експортується, при цьому 94% — в ЄС. Руйнування загрожує практично всім вівчарам гірських районів Уельсу. Що стосується яловичини, то за даними 2017 року, майже 90% її експорту також відправлялося в ЄС.