Херсонський кавун може стати продуктом із захищеним географічним зазначенням

Херсонський кавун може стати продуктом із захищеним географічним зазначенням

Першим українським продуктом з географічним зазначенням походження стане гуцульська овеча бринза.

Херсонський кавун може стати продуктом із захищеним географічним зазначенням

Херсонський кавун може стати продуктом із захищеним географічним зазначенням, повідомила в.о. міністра аграрної політики Ольга Трофімцева на своїй сторінці в Facebook з посиланням на проект “Географічні вказівки в Україні”.

“Херсонський кавун має всі шанси стати продуктом із захищеним географічним зазначенням”, — написала вона.

“Херсонські кавуни стали на крок ближче до реєстрації географічного зазначення. Вчора в Херсоні відбулася установча конференція Асоціації виробників херсонського кавуна. Сім організацій-засновників, що представляють баштанництво, експортну діяльність і науково-дослідну сферу. Найближчим часом установчі документи Асоціації будуть представлені для державної реєстрації”, — йдеться в повідомленні проекту “Географічні вказівки в Україні”.

Даний проект спрямований на розвиток системи географічної ідентифікації в рамках асоціації з ЄС, фінансується Європейським Союзом.

Як повідомлялося, першим українським продуктом з географічним зазначенням походження стане гуцульська овеча бринза. Введення системи географічних зазначень дасть можливість забезпечити якість і безпеку продукції, допоможе уникнути фальсифікації і підробок, поліпшити організацію процесу виробництва, розвинути кооперацію, створити нові робочі місця і популяризувати “зелений” туризм.