Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження проти колишнього керівника агрохолдингу “Мрія” Миколи Гути, підозрюваного в шахрайстві.
Про це повідомило видання “Слово і діло“.
За даними видання, провадження у справі Гути було закрито 29 грудня 2018 року в зв’язку з відсутністю в діянні екс-керівника “Мрії” складу кримінального злочину. Матеріали даної справи з САП в Національне антикорупційне бюро України не надходили.
Нагадаємо, 5 листопада Миколу Гуту екстрадували в Україну. Через день його відпустили без застави.
Національна поліція в жовтні 2014 року порушила кримінальну справу у зв’язку з дефолтом «Мрії»; Микола Гута був названий головним підозрюваним. Через чотири місяці, в січні 2015 го, МВС оголосило Миколу Гуту в розшук, а через кілька днів його почав розшукувати Інтерпол. Дізнавшись про це, Гута, який якраз був на різдвяних канікулах за кордоном, в Україну вирішив не повертатися.
“Мрія” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ — 380 тис. тонн.
У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.
На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальна боргове навантаження “Мрії” знизилася з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн — реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн — реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації), $46 млн — робочий капітал і $6,1 млн — нові лізингові програми на закупівлю обладнання.
Salic UK Limited у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу, а в листопаді Salic UK Limited завершила операцію з купівлі “Мрії”.
Після завершення угоди “Мрія” продовжить операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією Salic UK — CFG.
Радниками “Мрії” під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія).
Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.
CFG працює в Україні з 2006 року, обробляє 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.