Аграрний фонд пояснив сенс контролю над Одеським припортовим заводом, питання про передачу якого під управління Аграрним фондом розглядається в уряді.
Як зазначено у відповіді Аграрного фонду на запит iAgro, ситуація навколо ОПЗ складна і неоднозначна. «Для того, щоб прийняти рішення стосовно управління підприємством необхідно оцінити ризики, способи їх оптимізації, розробити стратегію виведення підприємства з кризи, визначитися з ресурсами (фінансовими, людськими і адміністративними), які необхідно використати для того, щоб проект справді став успішним, а не черговим провалом», — йдеться в повідомленні Аграрного фонду.
Аграрний фонд підтвердив, що сьогодні розглядаються варіанти передачі ОПЗ в управління будь-якої потужної структури або її участь в управлінні ОПЗ. «Зараз Фонд держмайна і Кабінет міністрів працюють над прийняттям рішення. Ми в свою чергу готуємо аналітику виключно за нашими напрямками діяльності», — повідомив Аграрний фонд.
Аграрний фонд також переконаний, що в першу чергу будуть вирішуватися соціальні питання, врегулювання заборгованості по зарплаті і питання відновлення діяльності ОПЗ.
Довідка
ПАТ «Аграрний фонд» було створено навесні 2013 року постановою уряду. Його статутний капітал складає 5 млрд грн.
Один з основних інструментів Аграрного фонду — укладення форвардних контрактів з виробниками на закупівлю зерна майбутнього врожаю на умовах авансового платежу. В ході весняної форвардної програми 2019 року Аграрний фонд планує профінансувати сільгоспвиробників на 2,5 млрд гривень.
Згідно з оцінками «Аграрного фонду», в даний час його частка на внутрішньому ринку зерна становить 20%, внутрішньому ринку борошна — 13%.
За підсумками 2018 року Аграрний фонд збільшив чистий прибуток в 1,5 рази в порівнянні з 2017 роком — до 147 млн грн. Чистий дохід «Аграрного фонду» за підсумками 2018 року збільшився на 60%, до 6,9 млрд грн.
«Аграрний фонд» в 2018 році реалізував 360,6 тис. тонн зерна і 155,4 тис. тонн борошна, збільшив обсяги продажів мінеральних добрив в 8,2 рази, до 504,5 тис. тонн. Загалом компанія закупила 518,8 тис. тонн міндобрив загальною вартістю 4,25 млрд грн.