ПАТ «Аграрний фонд» звернувся до президента, прем’єр-міністра, уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Бізнес-омбудсмену з проханням відреагувати на тиск з боку Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Як повідомив Аграрний фонд на своєму сайті, «нескінченні і безпідставні розслідування НАБУ протягом останніх трьох років заважають проведенню господарської діяльності, дискредитують імідж компанії, і репутацію її керівників, підривають довіру банків, держорганів і контрагентів.
«Вести прибуткову господарську діяльність в умовах постійного відвертого і безпідставного тиску і без документів, які були вилучені співробітниками НАБУ, вкрай проблематично. Це ставить під загрозу надходження коштів до державного бюджету, які Компанія сумлінно сплачує у вигляді податків, зборів та дивідендів», — йдеться в повідомленні компанії.
Аграрний фонд нагадав, що 7 лютого 2019 року співробітники НАБУ заблокували роботу Аграрного фонду і дві доби проводили обшуки в приміщенні компанії.
Довідка
ПАТ «Аграрний фонд» було створено навесні 2013 року постановою уряду. Його статутний капітал складає 5 млрд грн.
Один з основних інструментів Аграрного фонду — укладення форвардних контрактів з виробниками на закупівлю зерна майбутнього врожаю на умовах авансового платежу. В ході весняної форвардної програми 2019 року Аграрний фонд планує профінансувати сільгоспвиробників на 2,5 млрд гривень.
Згідно з оцінками «Аграрного фонду», в даний час його частка на внутрішньому ринку зерна становить 20%, внутрішньому ринку борошна — 13%.
За підсумками 2018 року Аграрний фонд збільшив чистий прибуток в 1,5 рази в порівнянні з 2017 роком — до 147 млн грн. Чистий дохід «Аграрного фонду» за підсумками 2018 року збільшився на 60%, до 6,9 млрд грн.
«Аграрний фонд» в 2018 році реалізував 360,6 тис. тонн зерна і 155,4 тис. тонн борошна, збільшив обсяги продажів мінеральних добрив в 8,2 рази, до 504,5 тис. тонн. Загалом компанія закупила 518,8 тис. тонн міндобрив загальною вартістю 4,25 млрд грн.