Керівник Управління з контролю якості продуктів харчування США йде у відставку

Керівник Управління з контролю якості продуктів харчування США йде у відставку

Він активно боровся з продажем ментолових і електронних сигарет, а також допоміг знизити ціни на ряд лікарських препаратів.

Керівник Управління з контролю якості продуктів харчування США йде у відставку

Керівник Управління з контролю якості продуктів харчування і лікарських препаратів (FDA) США Скотт Готтліб залишає свій пост, що ставить під сумнів майбутнє ініціативи, що активно просувалися їм, в тому числі про заборону сигарет з ментолом і скорочення використання електронних сигарет.

Про це пише The Wall Street Journal.

С.Голліб заробив хорошу репутацію серед фармацевтичних і біотехнологічних компаній, а також постачальників медичних пристроїв, оскільки вживав активних заходів для швидкого виведення на ринок інноваційних рішень.

Він також користувався довірою президента США Дональда Трампа, будучи його радником з питання цін на рецептурні препарати та інших проблем у сфері охорони здоров’я.

“Скотт допоміг нам знизити ціни на ліки, домогтися схвалення і виходу на ринок рекордного числа дженериків, і зробити ще дуже багато. Його самого і його талантів буде дуже не вистачати”, — написав Д.Трамп в своєму мікроблозі в Twitter.

Відставка 46-річного С.Готтліба планувалася деякий час. Він говорив близьким до нього людям, що втомився від постійних переміщень між Вашингтоном і Коннектикутом, і вирішив піти у відставку, щоб зменшити стрес для його дружини і трьох дітей.

Джерело агентства Bloomberg повідомило, що С.Готтліб був дуже засмучений недавнім припиненням роботи уряду США, в результаті якого діяльність багатьох підрозділів FDA була паралізована.

С.Готтліб, призначений керівником FDA в травні 2017 року, покине цей пост в наступному місяці, після чого, ймовірно, буде шукати роботу в приватному секторі, кажуть джерела WSJ.

Одним із пріоритетів С.Готтліба на посаді глави FDA стало прискорення процесу схвалення нових фармпрепаратів. У 2019 агентство затвердило 59 нових ліків, в тому числі найбільш очікуваних і дуже затребуваних препаратів для лікування головного болю.

Для порівняння: в 2016 році регулятор схвалив лише 22 нових препарату, а в 2015 році — 45.

С.Готтліб також був головною фігурою в кампанії адміністрації президента США щодо зниження цін на ліки. Він сприяв швидшому схваленню дженериків, а також намагався змінити тактики фармкомпаній і інших учасників ринку, які підтримували високі ціни.

Ще одна проблема, на якій фокусувався С.Готтліб — зростаюче використання молоддю електронних сигарет, спровоковане його ж власною політикою.

Через два місяці після його призначення С.Готтліб заявив, що хотів би домогтися скорочення вмісту нікотину в усіх сигаретах до настільки низьких рівнів, щоб куріння більше не викликало звикання, що спровокувало падіння котирувань акцій виробників тютюну.

У той же час він висловив готовність підтримати виробників електронних сигарет, і через кілька місяців стало очевидно, що вейпи набули величезної популярності у тінейджерів, в зв’язку з чим батьки, школи та юристи почали бити на сполох.

С.Готтліб взяв на себе відповідальність за свою надмірну терпимість до електронних сигарет, назвавши поширення вейпів “епідемією”, в зв’язку з чим FDA в минулому році оголосила про плани введення жорстких обмежень для роздрібних продажів електронних сигарет, які, однак, ще не набули чинності.

Серед потенційних наступників С.Готтліба називають директора Національного інституту онкології Нормана Шарплесс, а також Бретта Жіруара, що обіймає посаду заступника міністра охорони здоров’я і соціального забезпечення, пише WSJ.