Всупереч стрімкому розвитку і повсюдному застосуванню цифрових технологій, що дозволяють значно полегшити роботу аграрних компаній, кадри залишаються одним з ключових трудових ресурсів, здатним не тільки вплинути на процес роботи підприємства в цілому, а й примножити його капітал. Однак, з огляду на невисокий інтерес молоді до аграрних вакансій, більшість роботодавців стикаються з труднощами при підборі персоналу.
Про це АПК-Інформ розповіла Наталія Романенко, директор департаменту з управління персоналом Групи компаній «Укрлендфармінг».
«В даний час аграрний ринок України відчуває гостру нестачу кваліфікованих фахівців. Ми раді наймати в «Укрлендфармінг» більше співробітників робітничих професій: трактористів, токарів, слюсарів, водіїв, тваринників. На відміну від світової практики, де співвідношення кандидатів з вищою освітою до професійно-технічного складає близько 30/70, в Україні спостерігається протилежна ситуація. Так, тенденція до зменшення здобувачів робітничих професій на ринку праці в найближчій перспективі буде зберігатися.
Зараз в дефіциті відповідальні, внутрішньо мотивовані, готові до розвитку своєї компетентності співробітники. Висока конкуренція в залученні кадрів забезпечує постійну можливість заробити. Прагнучи добре жити, люди не відчувають потреби пов’язувати своє життя надовго з одним роботодавцем, а значить демонструвати постійний розвиток своєї компетентності, брати відповідальність за виконання проектів і завдань», — пояснила експерт.
За її словами, на сьогодні в Україні все частіше зустрічаються випадки «гостингу», коли кандидати не приходять на співбесіди після попередньої домовленості або ж співробітники не приходять на роботу, повністю зникаючи з «радарів». Це стає новими «больовими точками» ринку.