Аграрії просять збільшити квоти на експорт томатної пасти в ЄС до 50 тис. тонн

Аграрії просять збільшити квоти на експорт томатної пасти в ЄС до 50 тис. тонн

Зараз квота становить 13 тис. тонн.

Аграрії просять збільшити квоти на експорт томатної пасти в ЄС до 50 тис. тонн

Громадський союз «Аграрний союз України» (АСУ) вимагає від українського уряду і представників Європейського союзу забезпечити збільшення квоти на імпорт томатної пасти в ЄС з нинішніх 13 тис. т до 50 тис. т.

Про це йдеться в зверненні спілки до представника Європейського Союзу в Україні Хьюго Мінгареллі, віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву і в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ользі Трофімцевій, передає AgroPortal.

«Український виробник томатів і томатної пасти дійсно знаходиться в украй неконкурентоспроможному стані в порівнянні з виробниками аналогічної продукції в країнах ЄС. Адже в той час, як державні дотації покривають до 20% вартості продукції європейського виробника, накладення ввізного мита в розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4%», — говориться в листі.

Більш того, український виробник томатної продукції працює в системі, де вартість кредитних ресурсів перевищує 20%, а держава, практично не надаючи ніякої фінансової підтримки овочівництва, в адміністративному порядку забирає 30% валютної виручки, тим самим створюючи додаткові курсові ризики для виробника.

В АСУ нагадали, що квота безмитної торгівлі на перероблені томати в розмірі 10 тис. т була встановлена 1 січня 2016 р. Восени 2017 р. терміном на 3 роки була введена додаткова квота на продукцію в 3 тис. т.

«В Україні у сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств. Україна займає 10 місце в світі і 3 місце в Європі за обсягом виробництва томатної пасти. Тому 13 тис. т, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становлять мізерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке досягає 1 млн т. При таких обставинах збільшення обсягів безмитної торгівлі хоча б до 50 тис. т в рік є виключно доречним», — йдеться в листі.

На думку експертів збільшення квот на імпорт пасти в ЄС вигідно також і європейським країнам.

«Томатна паста — в країнах Європи відіграє роль сировини, на основі якої саме європейський переробник формує широкий спектр сучасних готових продуктів, створюючи в харчовій промисловості країн ЄС додаткові робочі місця», — підкреслили в листі представники союзу.