19 березня генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький був призначений першим заступником губернатора Чернігівської області. До цього він кілька років обіймав посаду генерального директора Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Це призначення — далеко не перший випадок, коли перед вихідцями з експертного середовища відкриваються двері в виконавчу або законодавчу владу. iAgro вирішив згадати деталі цього та інших подібних кейсів.
Здобув освіту за спеціальністю «Менеджер-економіст ЗЕД» і «Адміністративний менеджмент» Національного університету біоресурсів і природокористування, магістр наук Університету ім. Гумбольдта, м. Берлін, Німеччина.
З 2010 року був експертом аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», з 2013 року — очолював підрозділ «УКАБ-сервіс», а з 2015 року став генеральним директором асоціації.
Спеціаліст в області операційного менеджменту, маркетингових та ринкових досліджень, аналізу цінової кон’юнктури міжнародних і українських ринків сільськогосподарських культур.
19 березня 2019 року — призначений першим заступником губернатора Чернігівської області.
Отримав диплом спеціаліста з відзнакою Уманського національного університету садівництва за спеціальністю «Менеджмент організацій», а також диплом магістра ділового управління MBA в Балтійському університеті бізнесу м. Кальмар (Швеція).
З 2003 року надавав консультаційні послуги щодо залучення інвестицій в Україну.
З 2009 по 2014 рік був ідейним натхненником і президентом Асоціації виробників молока, членами якої на сьогодні є понад 100 підприємств по всій Україні.
У березні 2014 року був призначений заступником міністра аграрної політики та продовольства, на цій посаді пропрацював до грудня 2014 року.
З січня 2015 роки очолив громадську організацію «Всеукраїнська аграрна рада», а з жовтня 2015 го — став головою правління національної асоціації «Укрцукор».
Здобув освіту в Дніпропетровському держуніверситеті за фахом «Системний інженер», потім — ступінь магістра адміністративного управління в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
З 1997 Володимир Лапа обіймав посаду заступника гендиректора Інформаційно-аналітичного агентства «АПК-Інформ» (м.Дніпропетровськ), з 2002 року — заступника гендиректора Української зернової асоціації, з 2005 року — керівника аналітичного департаменту Української аграрної конфедерації, з 2007 року — гендиректора асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
У грудні 2014 року був призначений заступником міністра аграрної політики та продовольства України, через рік — першим заступником керівника Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів України (Держспоживслужба), а з лютого 2016 року — її керівником.
У 1999 році отримав кваліфікацію спеціаліста в Міжнародному інституті бізнесу, в 2000 році — ступінь магістра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності в Українській академії зовнішньої торгівлі. Потім отримав ступінь МВА за фахом «Бізнес-адміністрування». Кандидат економічних наук; тема дисертації — «Регулювання імпорту м’яса та м’ясопродуктів в умовах формування євроінтеграційних процесів України».З 1997 року працював в аудиторській компанії KPMG Ukraine, в 2001 — в банку ABN AMRO (Нідерланди), потім — в компаніях Damen Shipyards Group (Нідерланди), «Райз», «Фокстрот», був партнером інвестфонду Pharus Assets Management.
З 2013 року був членом наглядової ради ТОВ «Європейський молочні технології», консультував холдинг «Агропрогрес» і інвесткомпанію Forum Capital з питань інвестування в агропромисловий комплекс.
З грудня 2014 по квітень 2016 року обіймав посаду міністра аграрної політики та продовольства.
У 1999 році закінчила Національний аграрний університет за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» та стала викладачем цього вишу. З 2002 року була докторантом кафедри аграрної політики Університету імені Гумбольдта в Берліні, з 2005 року — працювала там же науковим співробітником кафедри аграрної політики.
У 2012 році отримала науковий ступінь доктора аграрних наук в Університеті імені Гумбольдта (Німеччина). У 2011 і в 2014 роках була призначена ключовим експертом з питань національної стандартизації та гармонізації Німецької асоціації молочної промисловості.
З січня по серпень 2016 року очолювала проект Федерального Міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини «Консультування України з питань аграрної торгівлі — в рамках Повної і всеосяжної Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною».
У вересні 2016 року призначена заступником міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції, з лютого 2019 року — є тимчасовим виконувачем обов’язків міністра аграрної політики та продовольства.