Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти колишнього депутата Верховної Ради Євгена Сігала і його дружини, які є власниками підприємства “Агромарс” (торгова марка “Гаврилівські курчата”).
Подружжя підозрювалося у створенні пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища в Київській області.
Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українськi Новини.
У підозрі екс-депутату і його дружині було сказано, що порушення посадовими особами ТОВ “Комплекс Агромарс” правил екологічної безпеки, а саме, забруднення земельних ділянок, розташованих в Вишгородському районі спричинило збитки державі в сумі 19,6 млн гривень.
Крім того, здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволів завдало збитків державі на суму 36,7 млн гривень, а систематичне здійснення незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (підземних вод) призвело до збитків держави на суму 197,5 млн гривень.
Подружжя Сігал повідомили, що всі 3 злочини, інкриміновані їм, спростовані в судах.
За їх словами, забруднення земельних ділянок відбулося через те, що 12 жовтня 2017 року несподівано пропало електропостачання їх птахофабрики, що призвело до відключення вентиляційної системи в бройлерної і, відповідно, до удушення і масової загибелі птахів.
Співробітники “Агромарса” вивезли і поховали відходи і тушки птахів в урочищі “Каланча” у Вишгородському районі.
Подружжя Сігал стверджували, що це була вимушена і тимчасова міра.
Більш того, вони пред’явили прокуратурі рішення адміністративного суду про скасування накладеного на них штрафу за забруднення земельних ділянок.
Також власники “Гаврилівських курчат” отримали рішення судів про незаконність пред’явлення їм матеріальних претензій щодо використання підземних вод та забруднення атмосфери.
Прокурор Генпрокуратури 6 лютого поточного року виніс постанову про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю в дії подружжя Сігал складу кримінального правопорушення.
Нагадаємо, в червні 2018 року прокуратура повідомила подружжю Сігал про підозру у створенні злочинної організації та в забрудненні навколишнього середовища близько Вишгорода Київської області, що завдало збитків на суму понад 250 млн гривень.
Вони були заарештовані Печерським районним судом Києва. Подружжя вийшло під заставу, зменшену від початкової (90 млн грн) Апеляційним судом Києва до 5 млн гривень.