Птахівники України підтримали зміни умов безмитної торгівлі з ЄС

Птахівники України підтримали зміни умов безмитної торгівлі з ЄС

Нова угода має заспокоїти виробників ЄС щодо подальшого збільшення імпорту українського м’яса птиці, забезпечуючи при цьому визначеність і стабільність ринку продукції птахівництва ЄС

Птахівники України підтримали зміни умов безмитної торгівлі з ЄС

Пропозиція представників Євросоюзу щодо зміни Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС цілком задовольняє представників Асоціації “Союз птахівників України”. У організації угоду вважають “компромісною для обох сторін і вигідною як для ЄС, так і для українських виробників”.

Про це повідомила прес-служба Асоціації.

“Метою Угоди є обмеження кількості українського м’яса птиці, яке може ввозитися до країн ЄС без сплати мита та забезпечення впевненості щодо його обсягів. На думку Асоціації «Союз птахівників України», ця угода має заспокоїти виробників ЄС щодо подальшого збільшення імпорту українського м’яса птиці, забезпечуючи при цьому визначеність і стабільність ринку продукції птахівництва ЄС. З іншого боку, вона відповідає законним очікуванням українських виробників щодо експорту частин до країн ЄС. Угода закриє наявний доступ до ринку для імпорту деяких частин тушок курей-бройлерів, який на даний час нічим не обмежений і, замість цього, збільшить квоту товарів з нульовим митом, надану ЄС для імпорту частин тушок з України, до додаткових 50 000 тонн на рік”, – зазначають у Асоціації “Союз птахівників України”.

Організація сподівається на швидку ратифікацію угоди та підписання попередньої угоди про її застосування протягом найближчих місяців.

Нагадаємо, Європейський Союз досяг з українською владою попередньої домовленості перекрити найбільшому виробнику курятини — компанії Миронівський хлібопродукт — юридичну лазівку, за допомогою якої компанія наростила поставки курятини в обхід квот, передбачених угодою про Асоціацію.

Поставки курятини за допомогою цієї лазівки перевищили навіть обсяг безмитної квоти на українську курятину — 20 тис. тонн в рік. Politico повідомило, що в якості компенсації за перекриття лазівки квота на безмитну поставку курятини для України буде збільшена. За одними даними, мова йде про збільшення квоти з 20 тис. до 50 тис. тонн, за іншими — про збільшення на 50 тис. тонн до 70 тис. тонн в рік.